top of page

Minutka na Słowo - 19 maja 2024

J 15, 26-27; 16, 12-15 Jezus powiedział do swoich uczniów: «Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku. Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi».

Człowiek to przestrzeń działania Ducha, dlatego konieczne jest, znalezienie w sobie życia, które On daje. Celebrować można chwile życia, ale też chwile przeżyte z drugim człowiekiem - bo przecież nie jest ważne ile jest dni w naszym życiu, ale ile jest życia w naszych dniach. Dlatego prośmy dziś Ducha o dary mądrości i umiejętności, abyśmy chwile które zostały nam dane, dobrze wykorzystali i wypełnili je po brzegi dobrem, bo to ono kiedyś będzie naszym jedynym orędownikiem. Duchu Święty, Twoja obecność sprawiła, że drzwi jerozolimskiego wieczernika otworzyły się na cały ówczesny świat, oświetlając go blaskiem Ewangelii. Dziś prosimy, aby drzwi naszego serca, otworzyły się na ogień Twojej boskiej obecności - abyśmy z odwagą szli i głosili swoim życiem dobrą nowinę o Życiu; bo jeśli nie my, to kto - jeśli nie dziś, to kiedy?


Komentáře


Komentáře byly vypnuty.
bottom of page