Ogłoszenia - 10 maja 2026 roku
- May 10
- 2 min read
6 NIEDZIELA WIELKANOCNA
Dziś Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 Pierwsza Komunia. Modlimy się za dziećmi i ich rodzinami, by zawsze były blisko Pana Jezusa obecnego w Sakramentach Świętych. Dziś Nabożeństwo Majowe o godz. 15.40 i o godz. 16.00 Msza.
W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni modlitw o urodzaje, dawne Dni Krzyżowe. Dlatego w poniedziałek, wtorek i środę o 17.30 procesja błagalna o urodzaje, a potem Msza Święta i nabożeństwo majowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Za pobożne uczestnictwo w publicznej modlitwie o urodzaje można zyskać odpust zupełny.
Msze Święte w tygodniu o godz. 18.00. Po Mszy Nabożeństwo Majowe. We wtorek i piątek Msze Święte również o godz. 6.20 rano.
Od poniedziałku do Soboty Biały Tydzień dzieci z klas III.
We wtorek na plebanii po Mszy wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej.
W piątek na Mszę Święta o godz. 18.00 i Nabożeństwo Majowe szczególnie zapraszamy rodziców i młodzież klas VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. W piątek rozpoczęcie Nowenny do Ducha Świętego.
Zmiana tajemnic w w następną niedzielę.
Przyszła Niedziela to Niedziela Wniebowstąpienia Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę. Msze św. 7.00, 9.30, 11.00 i 16.00. O godz. 11.00 klasa IV przeżywać będzie Pierwszą Rocznicę Komunii Świętej. Spowiedź dzieci przed I Rocznicą Komunii, ich rodziców, starszego rodzeństwa, chrzestnych przed Mszami w ciągu tygodnia.
O posprzątanie kościoła prosimy rodziców dzieci klas IV.
W piątek święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski. Imieniny ks. bpa Andrzeja Jeża.
16 maja, będziemy przezywać święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski, patrona wolnej i niepodległej Ojczyzny. Świadomi zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych, czyhających na naszą Ojczyznęi na nas Polaków, pragniemy modlić się za naszą ziemską matkę – Ojczyznę. Nasze Siostry Bernardynki, zapraszają wszystkich kochających Polskę, na uroczystą Mszę świętą, którą odprawimy właśnie 16 maja, w sobotę, o godz. 17.00. Sama uroczystość będzie poprzedzona dziewięciodniową nowenną do Świętego, która rozpoczęła się w kościele Sióstr w Kończyskach, 7 maja o godz. 17.00. Wszystkich czcicieli Św. Andrzeja, oraz tych, którym nie jest obojętna Polska – nasza Ojczyzna, serdecznie zapraszamy.

