top of page

XIX Niedziela Zwykła - 13 sierpnia 2023


1. Dziś Msze św.: 7.00, 9.30, 11.00 i 16.00.

2. Dzisiejsza składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

3. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcie NMP. Święto obowiązkowe. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę.

4. W przyszłą sobotę rozpoczniemy pracę przy ogrodzeniu na cmentarzu. Prace polegać będą na czyszczeniu murku, czyszczeniu ogrodzenia oraz malowaniu ogrodzenia. Prace rozpoczniemy o godz. 8:00. W miarę możliwości chętnych do pracy prosimy o zabranie szczotek, pędzli oraz rękawic roboczych.

5. Msze święte w tygodniu rano.

6. We środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.

7. W piątek o godz. 18.00 Msza święta i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

8. O posprzątanie kościoła prosimy panie: Cecylię Gargula, Agatę Gargula i Agatę Oracz. Kościół dekorują Państwo Młodzi.

9. Jutro - 14 sierpnia o godz. 19.00 – wspólnota św. Józefa serdecznie zaprasza na coroczną Drogę Krzyżową o trzeźwość naszej Parafii i osób uzależnionych. Droga będzie prowadzić od naszego kościoła na Jamną, przez Przydonicę, Gawroniec, Bukowiec. Trasa około 20 km. Modlitwa o trzeźwość naszej Parafii i osób uzależnionych.

10. W związku z ciężką sytuacją na roli wynikającą z ciągłych opadów udzielam dyspensy pracującym przy żniwach i sianach na dzisiejszą niedzielę i jeśli rolnicy nie zdążą zebrać w niedzielę plonów to dyspensa obowiązuje również we wtorek w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W zamian za dyspensę proszę odmówić Anioł Pański albo podjąć jakiś inny czyn pokutny (np. post, cząstkę różańca, odwiedziny chorych, jałmużnę).

11. 25 sierpnia serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy, na wejście naszej Tarnowskiej Pieszej Pielgrzymki. Zapisy w zakrystii do 20 sierpnia. Koszt wyjazdu 60 zł.

12. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin zaprasza do wzięcia udziału w dwusemestralnym Diecezjalnym Studium Rodziny. Zajęcia będą odbywać się od września do czerwca w jedną sobotę miesiąca w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Uczestnicy zajęć otrzymają wiadomości m. in. za zakresu: naturalnych metod rozpoznawania płodności, psychologii małżeństwa i rodziny, prawa kanonicznego, teologii. Szczegółowe informacje na stronie www.drtarnow.pl i w kancelarii parafialnej".


13. Wójt Gminy, Gminny Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie „Pogórze” serdecznie

zapraszają 19 sierpnia w sobotę na „Fasolowe Żniwa”. O godz. 15.00 w kościele pw. św.

Wojciecha w Rożnowie zostanie odprawiona Msza Święta „Dziękczynną za tegoroczne

plony oraz potrzebne łaski dla rolników i ich rodzin”. Po Mszy Świętej udamy się

uroczystym korowodem do Amfiteatru, gdzie rozpocznie się dalsza część „Fasolowych

Żniw”.

Comments


bottom of page