top of page

XVII Niedziela Zwykła - 30 lipca 2023

1. Dziś Msze św.: 7.00, 9.30, 11.00 i 16.00.

2. W miesiącu sierpniu chcemy rozpocząć prace przy ogrodzeniu na cmentarzu. Prace polegać będą na czyszczeniu murku, czyszczeniu ogrodzenia oraz malowaniu ogrodzenia . W związku z tym bardzo prosimy sołtysów sołectw: Bartkowa-Posadowa, Podole - Górowa, Przydonica-Glinik o pomoc w zorganizowaniu chętnych do pracy. O zaangażowanie w/w prace prosimy również mieszkańców Bujnego oraz z Przydonicy należących do naszej parafii. Prace chcemy zorganizować w sobotę 19 sierpnia od godz.8:00. W miarę możliwości chętnych do pracy prosimy o zabranie szczotek, pędzli oraz rękawic roboczych. Deklarowaną liczbę chętnych do pracy zgłosić do pana Tadeusza Gąski.

3. Dziś rozpoczyna się w Nowym Sączu odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Program umieszczony w gablocie ogłoszeń. https://www.bazylika.org.pl/odpust-ku-czci-przemienienia-panskiego-2023-r.html


4. We wtorek 1 sierpnia rozpoczęcie miesiąca dobrowolnej abstynencji.

5. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie Grupy Biblijnej na plebanii.

6. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać odpust Porcjunkuli (wtorek – środa) i ofiarować go za siebie lub za osobę zmarłą na sposób wstawiennictwa. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę.

7. Msze święte w tygodniu rano.

8. We środę o godz. 18.00 Nowenna do św. Józefa, a po niej Msza Święta.

9. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca sierpnia.

10. W Pierwszy Czwartek o godz. 18.00 spowiedź w naszej Parafii. O 17.30 w Gródku a 18.30 w Przydonicy. Zachęcamy, oczyśćmy nasze serca z grzechów w sakramencie pokuty, byśmy mogli przyjąć Chrystusa w Komunii wynagradzającej w Pierwszy Piątek.

11. W Pierwszy Piątek Msze święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.20 i 18.00. Po Mszy wieczornej Adoracja w ciszy do godz. 21.00.

12. W Pierwszą Sobotę Msza święta o godz. 7.00, potem odmówimy cząstkę Różańca i przez 15 minut rozważać będziemy nad tajemnicami Różańca.

13. W przyszłą niedzielę Święto Przemienienia Pańskiego. Jest to też niedziela adoracyjna. Od godz. 15.00 do 16.00 Adoracja Najśw. Sakramentu.

14. O posprzątanie i przybranie kościoła prosimy panie: Teresą Biel, Katarzynę Grucel i Katarzynę Biel.


15. "W tym tygodniu w Lizbonie rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży pod hasłem "Maryja wstała i poszła z pośpiechem" (Łk 1,39). Pozostając w łączności z Ojcem Świętym i młodzieżą gromadząca się w Portugalii zapraszamy wszystkich młodych - zarówno parafian, jak i przyjezdnych, na modlitewne spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 16:00 przy plebanii.

Comments


bottom of page