top of page

VI Niedziela Wielkiego Postu - 2 kwietnia 2023 NIEDZIELA PALMOWA

1. Dziś Msze Święte do południa bez zmian. O godz. 9.30 poświęcenie palm. Zgromadzimy się przed plebanią, wysłuchamy Ewangelii, poświęcimy palmy i w uroczystej procesji wejdziemy do kościoła. Po sumie prezentacja palm przed kościołem.

2. O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Dzisiaj przypada 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Od godz. 14.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Gorzkich Żalów.

3. Po Mszy świętej po Gorzkich Żalach około godz. 16.30 zapraszamy na Pokutną Drogę Krzyżową do kapliczki na Gliniku.

4. W Wielki: Poniedziałek, Wtorek, Środę Msza święta tylko rano.

5. WIELKI PONIEDZIEŁEK. Jeśli ktoś jeszcze nie skorzystał z Sakramentu Pokuty, to jest możliwość z korzystania w Przydonicy. Urządzamy taką spowiedź dla naszego rejonu od godz. 16.00 do 18.30. Szczególnie zachęcamy do spowiedzi świętej kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, ich rodziców i świadków.

6. WIELKI CZWARTEK. W Wielki czwartek zapraszamy na godz. 17.30 „na Różaniec o powołania kapłańskie. Prowadzą panie z Caritas naszej Parafii. O godz. 18.00 Msza święta WIECZERZY PAŃSKIEJ. Po mszy świętej przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy. Adoracja do godziny 20.00.

7. WIELKI PIĄTEK. Obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa i Liturgia Wielkiego Piątku, a więc Liturgia Słowa, adoracja Krzyża, Komunia święta, przeniesienie Pana Jezusa do grobu i Gorzkie Żale. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na odnowę miejsc świętych w Ziemi Świętej. O godz. 19.00 Droga Krzyżowa i zakończenie adoracji. Prosimy o przyozdobienie krzyży przydrożnych. Prosimy Panów Strażaków o pełnienie straży honorowej przy grobie Pana Jezusa.

8. WIELKA SOBOTA. Od godz. 8.00 do 12.00 co pół godziny poświęcenie pokarmów. Nie składamy darów dla ubogich. Obrzędy Wigilii Paschalnej rozpoczną się o godz. 18.00 poświęceniem ognia. Potem Liturgia Słowa i poświęcenie wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i Msza święta.

9. WIELKANOC. O godz. 6.00 procesja rezurekcyjna i Msza święta. Porządek Mszy świętych w Wielkanoc: 6.00, 9.30, 11.00, i o godz. 16.00 już według czasu letniego.


10. O posprzątanie kościoła prosimy Rodziców młodzieży z klasy VII.

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page