top of page

III Niedziela Zwykła - 22 stycznia 2023

1. Dziś Msze św.: 7.00, 9.30, 11.00 i 15.00. W przyszłą niedzielę 29 stycznia o godz. 14.30 Droga Krzyżowa śladami bł. Karoliny i po niej Msza Świętą.

2. Msze święte w ciągu tygodnia rano.

3. We środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Msza święta.

4. W piątek Msza święta wieczorem i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania w tym roku 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Przypominamy, że ci którzy w latach ubiegłych zadeklarowali już przekazanie 1% podatku na Caritas nie muszą nic zmieniać w swoich zeznaniach podatkowych. Ci którzy tego nie uczynili mogą to zrobić wpisując w odpowiednim Picie nazwę Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz numer KRS.

Na stronie internetowej Caritas naszej diecezji znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

6. O posprzątanie kościoła prosimy Rodziców dzieci z klasy II i rozebranie szopki.

7. Komunikat dla Mieszkańców Gminy Gródek nad Dunajcem wójta Gminy:

„W terminie od 10.01.2023 do 28.02.2023 Urząd Gminy w Gródku nad Dunajcem przyjmuje WNIOSKI O ZAKUP PREFERENCYJNY PALIWA STAŁEGO DLA GOSPODARSTW DOMOWYCH w cenie 1950 zł za tonę. Wnioski należy składać na dziennik podawczy Urzędu Gminy Gródek nad Dunajcem, druk wniosku oraz szczegółowe informacje dotyczące zakupu węgla dostępne są na stronie internetowej urzędu gminy lub w pokoju nr 5a urzędu gminy” Wójt Gminy.

Comments


bottom of page