top of page

Zesłanie Ducha Świętego - 19 maja 2024

1. Dzisiaj Msze Święte o 7.00, 9.30, 11.00 i 16.00 Msza Święta i Nabożeństwo Majowe.

2. Jutro Święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte o 6.20, 9.30 i o 18.00. Rozpoczynamy Okres Zwykły w ciągu roku (część druga).

3. 22 maja w środę po nabożeństwie wieczornym o godz. 19.00 poświęcenie kapliczki koła pana Jana Pancerza. Odśpiewamy tam również majówkę.

4. 25 maja po majówce zapraszamy wszystkie Panie z naszej parafii i nie tylko, na wspólna modlitwę i konferencję s. Ewy Protaś ze zgromadzenia Sióstr Urszulanek. Będziemy się modlić w Waszej intencji i w intencji Waszych rodzin. Szczegóły podane w gablocie i na stronie.


5. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6. Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Świętej. Kończymy się czas przyjęcia Komunii wielkanocnej.

7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie ołtarzy prosimy:

a) przy klubie – Mężczyzn Świętego Józefa

b) przy szkole – klasa ósma z rodzicami

c) u państwa Schabińskich – Róża pani Grażyny Kantor.

d) przy kościele – Strażacy.

8. Dyrekcja Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie zaprasza w swoje progi wszystkich chętnych, którzy kochają i chcą tworzyć muzykę sakralną i grać na organach. Szczegółowe informacje o rekrutacji i kształceniu w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Tarnowie znajdują się na stronach internetowych.

9. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Podola-Górowej to grupa 60 druhów i druhen, która stale się powiększa. Młodzież nie tylko osiąga bardzo wysokie wyniki w zawodach sportowo pożarniczych, ale chętnie podejmuje się wielu działań na rzecz naszej społeczności. W przyszłą niedzielę z okazji Dnia Matki zaplanowali przy naszym kościele kiermasz kwiatów i słodkości, z których dochód przeznaczony zostanie na działalność naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Zachęcamy do wsparcia naszej młodzieży.

10. Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem zwołuje zebranie Wiejskie dla Sołectwa Bartkowa-Posadowa w celu wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej. Zebranie odbędzie się w dniu 2 czerwca 2024 roku o godz. 10.30 w Szkole Podstawowej w Podolu-Górowa.


11. Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem zwołuje zebranie Wiejskie dla Sołectwa Podole- Górowa w celu wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej. Zebranie odbędzie się w dniu 2 czerwca 2024 roku o godz. 10.30 w Szkole Podstawowej w Podolu-Górowa.


12. Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem zwołuje zebranie Wiejskie dla Sołectwa Przydonica-Glinik w celu wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej. Zebranie odbędzie się w dniu 2 czerwca 2024 roku o godz. 17.00 u Sołtysa. Podpisał Wójt Gminy Jarosław Baziak.

13. Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem oraz firma STARGEL zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne dotyczące PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE oraz wymagań technicznych termoizolacji budynku, stolarki okiennej i drzwiowej. Spotkanie odbędzie się 22 maja 2024 roku (środa) o godz. 13.00 w sali konferencyjnej w budynku Urzędu Gminy. 14. O posprzątanie kościoła prosimy panie: Kazimierę Babiarską, Marzenę Babiarską i Małgorzatę Zych. Kościół ubierają Państwo Młodzi.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page