top of page

VI Niedziela Wielkanocna - 5 maja 2024

1. Niedziela adoracyjna. Msze Święte o 7.00, 9.30, 11.00 i 16.00. Od godziny 15.00 do 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, bezpośrednio po niej nabożeństwo majowe i Msza Święta. Składka na cele diecezjalne.

2. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni modlitw o urodzaje, dawne Dni Krzyżowe. Dlatego w poniedziałek, wtorek i środę o 17.30 procesja błagalna o urodzaje, a potem Msza Święta i nabożeństwo majowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Za pobożne uczestnictwo w publicznej modlitwie o urodzaje można zyskać odpust zupełny.

4. Przypominamy o 3 przykazaniu kościelnym: Co najmniej raz w roku w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą.

5. Msze święte w tygodniu o godz. 18.00. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Maryja wzywa nas. Znajdź czas. Przyjdź.

6. W przyszłą niedzielę klasa III przeżywać będzie Pierwszą Komunię Świętą. Dlatego Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 – KOMUNIA. O godz. 16.00 Msza Święta i po niej Nabożeństwo Majowe.

7. Pierwsza Komunia Święta jest to święto dla całej naszej wspólnoty parafialnej. Prosimy jednak wszystkich niezainteresowanych I Komunią święta o wybór innych Mszy, a tę prosimy pozostawić dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i chrzestnych. 8. Spowiedź dzieci przed I Komunią, ich rodziców, starszego rodzeństwa, chrzestnych w sobotę o godz. 16.30.

9. We wtorek po majówce spotkanie Grupy Biblijnej na plebanii. 10. We środę uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski. Msza Święta o 6.20 sprawowana będzie w intencji śp. ks. Stanisława Kukli z okazji imienin. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za Niego.

11. Mieszkańcy Działów odnowili kapliczkę przy domu śp. pani Bielańskiej. Serdeczne Bóg zapłać. W środę 8 maja zapraszają na godz. 19.00, po nabożeństwie majowym w kościele, na majówkę przy odnowionej kapliczce. Zostanie ona poświęcona w czasie nabożeństwa.

Może ktoś zna jej historię powstania i zechce ją opowiedzieć?


12. W piątek rozpoczyna się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

13. 25 maja po majówce zapraszamy wszystkie Panie z naszej parafii i nie tylko, na wspólna modlitwę i konferencję s. Ewy Protaś ze zgromadzenia Sióstr Urszulanek. Będziemy się modlić w Waszej intencji i w intencji Waszych rodzin. Szczegóły będą podane w gablocie i na stronie.

13. O posprzątanie i ubranie kościoła prosimy rodziców dzieci z klasy III.

Comments


bottom of page