top of page

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej - 24marca2024

1. Dziś Msze Święte do południa bez zmian. O godz. 9.15 poświęcenie palm. Zgromadzimy się przed plebanią, wysłuchamy Ewangelii i poprzez procesję dokonamy wspomnienia wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Pamiętajmy, że udział w tym procesyjnym wejściu jest wyrazem naszego opowiedzenia się po stronie Pana Jezusa.

Po sumie prezentacja palm przed plebanią z nagrodami.

2. Po południu o 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Święta około 15.45. Po Mszy Świętej pokutna Droga Krzyżowa na Glinik około godz. 16.30. Dzisiejsza składka to jałmużna wielkopostna na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

3. Dzisiaj kończy się Nowenna do Św. Andrzeja Boboli w int. Ojczyzny.

4. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę Msza Święta tylko rano.

5. WIELKI PONIEDZIEŁEK. Spowiedź w Przydonicy od 14.30 do 18.00.

6. WIELKI WTOREK. Sakrament Pokuty i Pojednania w naszej parafii od 14.30 do 18.00. (przerwa w spowiedzi 0d 16.00 do 16.30). Szczególnie zachęcamy do spowiedzi świętej kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, ich rodziców i świadków.

7. WIELKA ŚRODA. Wyjazd do chorych o godz. 8.00. Prosimy o zgłoszenia chorych do zakrystii do wtorku. Post Eucharystyczny dla chorych obowiązuje około 15 minut przed Komunią. Sprzątanie kościoła rodzice młodzieży z klasy VII.

8. WIELKI CZWARTEK. W Wielki Czwartek zapraszamy na godz. 17.30 „na Różaniec o powołania kapłańskie i kapłanów. Prowadzą panie z Caritas naszej Parafii.

O godz. 18.00 Msza Święta WIECZERZY PAŃSKIEJ. Po Mszy Świętej przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy. Adoracja do godziny 20.00.

9. WIELKI PIĄTEK. Obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych (pod grzechem ciężkim od 18 do 60 roku życia). O godz. 15.00 Droga Krzyżowa i Liturgia Wielkiego Piątku, a więc Liturgia Słowa, adoracja Krzyża, Komunia święta, przeniesienie Pana Jezusa do grobu i Gorzkie Żale. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na odnowę miejsc świętych w Ziemi Świętej. O godz. 18.30 Nowenna do Bożego Miłosierdzia (dzień 1). O godz. 19.00 Droga Krzyżowa i zakończenie adoracji. Prosimy o przyozdobienie krzyży przydrożnych. Prosimy Panów Strażaków o pełnienie straży honorowej przy grobie Pana Jezusa.

10. WIELKA SOBOTA. O godz. 8.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia (dzień 2).

Od godz. 8.30 do 12.00 co pół godziny poświęcenie pokarmów. Nie składamy darów dla ubogich. Obrzędy Wigilii Paschalnej rozpoczną się o godz. 18.00 poświęceniem ognia. Potem Liturgia Słowa i poświęcenie wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i Msza święta.

11. WIELKANOC. O godz. 6.00 procesja rezurekcyjna i Msza święta.

Porządek Mszy świętych w Wielkanoc: 6.00, 9.30, 11.00, i o godz. 16.00 już według czasu letniego. O 15.40 Nowenna do Bożego Miłosierdzia (dzień 3)

Comments


bottom of page