top of page

V Niedziela Wielkiego Postu - 17 marca 2024

1. Dziś Msze św.: 7.00, 9.30, 11.00. Po południu o 14.20 Droga Krzyżowa, o 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Święta około 15.45.

2. Wczoraj (16 marca) rozpoczęła się Nowenna w int. Ojczyzny. O godz. 21:20 modlitwy nowennowe po Apelu Jasnogórskim. W naszej Parafii ta nowenna o godz. 19.00.

3. We wtorek uroczystość św. Józefa Oblubieńca.

4. We środę 17.00 Nowenna do Matki Boże Nieustającej Pomocy i Msza Święta.

5. W piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i Msza Święta. O godz. 19.30 Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież.

6. W najbliższy piątek (22 marca) Mężczyźni św. Józefa zapraszają na VII Podolską Ekstremalną Drogę Krzyżową. Jak przez poprzednie lata mamy dwie trasy: jedna ok. 20 km, druga dłuższa ponad 40 km. Wyjście spod kościoła o godz. 19.00.

Bliższe informacje pod numerem telefonu podanym na plakacie w gablocie i na

stronie internetowej Parafii.
7. Przyszła niedziela to NIEDZIELA PALMOWA. Przed sumą (godz. 9.30) o godz. 9.15 poświęcenie palm i uroczysta procesja do kościoła. Liturgia nie dopuszcza poświęcenia palm na innych Msza Świętych. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 konkurs Palm z nagrodami ufundowanymi przez Gminny Ośrodek Kultury. Około godz. 16.30 Droga Krzyżowa spod kościoła do kapliczki na Gliniku jak co roku.

8. W Niedzielę Palmowa składka na WSD w Tarnowie – jałmużna wielkopostna.

9. Spowiedź przedświąteczna w naszej Parafii odbędzie się w WIELKI WTOREK.

10. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne i paschaliki po 8 zł. Ofiara przeznaczona jest na Caritas.

11. Dzisiaj seniorzy z Klubu Seniora z Podola-Górowej zapraszają na kiermasz. Serdecznie zachęcamy do wsparcia działalności i inicjatyw społecznych podejmowanych przez nasz klub.

12. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 8.00.

13. O posprzątanie kościoła prosimy panie: Maria (Lucyna) Basta, Katarzyna Pancerz, Maria Garbarczyk.

14. Sołtys wsi Przydonica zaprasza na spotkanie informacyjne z pracownikami Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie dotyczące projektu: „Małopolski Pociąg do Kariery – sezon I” w ramach, którego będzie można uzyskać dofinansowanie do rożnego rodzaju szkoleń, studiów podyplomowych w formie bonów szkoleniowych o wartości 5 025 zł. Szczegółowe informacje na temat projektu będzie można uzyskać podczas spotkania, które odbędzie się 23 marca (sobotę) 2024 roku o godz. 10.30. Na świetlicy wiejskiej przy OSP. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie.

Comentários


bottom of page