top of page

VI Niedziela Zwykła - 11 lutego 2024

1. Msze św.: 7.00, 9.30, 11.00, 15.00. Msza Święta o godz. 15.00 z udziałem chorych, będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych. Prosimy członków rodziny, sąsiadów o pomoc w przybyciu chorym do kościoła.

2. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Msze święte w tygodniu rano.

3. Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Msze Święte z posypaniem głów popiołem o 6.20 i 17.00. Składka na tacę w Środę Popielcową przeznaczona jest na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

4. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30.

5. W piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i Msza Święta. O godz. 19.30 Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież.

6. W I Niedzielę Wielkiego Postu Msze święte do południa bez zmian. Po południu o 14.20 Droga Krzyżowa, o 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Święta.

7. Na czas zbliżającego się Wielkiego Postu proponujemy udział w kolejnej edycji zdrapki wielkopostnej. Cel to zachęta do aktywnego i świadomego przeżywania Wielkiego Postu. W Środę Popielcową wystarczy zabrać z kościoła zdrapkę (koszt 1 zdrapki 3 zł) i codziennie przez czas Wielkiego Postu odkrywać jedno zadanie do wykonania (indywidualnie lub najlepiej razem z rodziną). Hasło tegorocznej zdrapki brzmi: „Bądź orędownikiem nadziei!”. A zatem „Odkryj źródło nadziei” i do dzieła.!

Zdrapką można i warto się dzielić z bliskimi, wymieniając się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Dzięki temu rośnie motywacja do ukończenia biegu i owoce tego duchowego maratonu.

8. Na wzór poprzedniego roku, pragniemy zachęcić naszą wspólnotę do podjęcia postu o chlebie i wodzie. Dzień tego postu będziemy ofiarować prosząc za Misje Święte, które będziemy przeżywać we wrześniu oraz o Bożą Opatrzność w prowadzeniu prac remontowych naszej świątyni. W związku z tym bardzo prosimy, aby każdy chętny wybrał sobie jeden dzień z tego okresu (oczywiście może być więcej takich dni) i zaznaczył ten dzień na tablicy, na której rozrysowany jest cały okres, który obejmujemy. Zaznaczyć możemy dowolnie: imię, krzyżyk,

kropka... ważne by ta osoba pamiętała i miała tego świadomość. Tak, aby w każdym dniu całego okresu Wielkiego Postu była przynajmniej jedna osoba, która zachowuje post. Podjęła wyzwanie. Wyłączamy niedzielę – bo niedziela znosi post. Mamy nadzieję, że w naszej Parafii znajdzie się 40 osób, które podejmą to wezwanie, a Pan Bóg wynagrodzi to nasze wspólne dzieło. Proponujemy również i zachęcamy, by ofiara tego dnia była jeszcze bardziej miła Panu Bogu, by ta osoba w tym dniu ofiarowała w tej intencji również swój udział we Mszy Świętej i przyjęła Komunię świętą. Oczywiście to jest dobrowolne.

9. O posprzątanie kościoła prosimy panie: Marię Opyd, Aldonę Rolka, Karolinę Winiarska. .

10. Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem oraz firma STARGEL zaprasza Mieszkańców na spotkanie informacyjne dotyczące PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE oraz wymagań technicznych urządzeń grzewczych kwalifikowanych w programie.

Spotkanie odbędzie się dnia 20.02.2024 roku (wtorek) o godz. 13.00 w sali konferencyjnej w budynku Urzędu Gminy”.

Comments


bottom of page