top of page

IV Niedziela Adwentu - 24 grudnia 2023

1. Dziś imieniny Księdza prałata Adama. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. Życzymy Księdzu, by Boże Dziecię błogosławiło w kapłańskiej posłudze, a Matka Boża wypraszała łaski na długie i szczęśliwe życie.

2. Dziś Msze Święte o 7.00, 9.30, 11.00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 15.00. Pasterka o 24.00. Pół godziny przed Pasterką wspólne kolędowanie pod kierunkiem pani Justyny i pana organisty. Składka na Pasterce przeznaczona na Fundusz Ochrony Życie.

3. Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do godnego przeżycia tego dnia. Zachowajmy chrześcijańskie zwyczaje: wspólna modlitwa, czytanie Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa, śpiewanie kolęd i dzielenie się opłatkiem.

4. Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia Msze Święte według porządku niedzielnego.

5. We wtorek Święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze święte według porządku niedzielnego. Składka przeznaczona na KUL i PAT. Po sumie poświęcenie owsa. Na Mszy Świętej o godz. 11.00 rozesłanie kolędników Misyjnych, którzy we środę 27 grudnia zapukają do Waszych domów. Ofiary tegorocznej kolędy misyjnej przeznaczone będą między innymi na szpital w Bagandou, szkołę dla dzieci głuchoniemych w Bertua, placówkę dla dzieci z niepełnosprawnością w Kazachstanie, a także szkoły i świetlice w Kongu. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie.

6. W zakrystii do nabycia świece wigilijne.

7. Chór parafialny „Cantore Sanctae Crucis” zaprasza na wspólne kolędowanie w Sylwestrowe przedpołudnie na Mszy Świętej o godz. 11.00 oraz po jej zakończeniu. Ofiarujemy parę minut na wspólne zaśpiewanie kolęd i powitanie Nowo narodzonego Jezusa.

8. Grupa teatralno-muzyczna „Głos Parafii” serdecznie zaprasza na jasełka pt. „Książę Pokoju”, które odbędą się 29 grudnia (piątek) w naszym kościele o godz. 18.00. Spójrzmy na cud Narodzenia Bożego Zbawiciela z innej perspektywy.

9. Wspólnota Mężczyzn Świętego Józefa w Podolu i w Tarnowie zaprasza na rekolekcje dla mężczyzn pod hasłem „Panie ratuj mnie”, które wygłosi ks. Tomasz Rąpała rekolekcjonista Arki. Rekolekcje odbywać się będą w Domu rekolekcyjnym w Gosławicach w dniach 5-7 stycznia 2024 roku. Bliższe informacje i zapisy pod numerem telefonu na plakacie. Zapisy do 31 grudnia bieżącego roku. Serdecznie zapraszamy na ten szczególny czas łaski.

10. O posprzątanie kościoła prosimy panie: Dorotę Szymańską, Ewę Janisz i Bernadettę Koszyk.

תגובות


bottom of page