top of page

I Niedziela Adwentu - 3 grudnia 2023

1. Dziś Msze Święte według stałego porządku 7.00, 9.30, 11.00 i o 15.00. 0d godz. 14.00 do 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiejsza składka na cele diecezjalne.

2. Przez cały Adwent o godz. 6.00 Godzinki, a po nich roraty.

3. We wtorek spotkanie Grupy Biblijnej o godz. 19.00 na plebanii. Zapraszamy.

4. We środę Msza święta tylko o godz. o 17.00. To wspomnienie urodzin dla nieba św. Mikołaja, biskupa, który ma w planie odwiedzić naszą Parafię. W sposób szczególny zapraszamy wszystkie dzieci. Zapraszamy na Mszę Świętą Rodziców i dzieci z klasy III przygotowujące się do pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej.

5. W tym tygodniu Pierwszy czwartek miesiąca grudnia. Módlmy się o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych z naszej Parafii.

6. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte: godz. 6.20, 12.00 w Godzinę Łaski i 17.00. w tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Bardzo prosimy rodziców dzieci klasy drugiej o przystrojenie kościoła i ułożenia szopki Bożonarodzeniowej.

8. W przyszłą niedzielę modlić się będziemy za Kościół Katolicki na Wschodzie dawne tereny Związku Radzieckiego. Składka na tacę przeznaczona jest również na ten cel.

9. W zakrystii od jutra będą do nabycia świece wigilijne po 9 zł małe i duże 24 zł. Ofiary składana z tej racji zasilą wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

10. O posprzątanie kościoła prosimy panie: Karolinę Gargas i Wiolettę Gargas.


11. Zwyczajem lat poprzednich Pan Organista będzie rozprowadzał opłatki wigilijne w niedzielę przed kościołem, a w inne dni w swoim domu. Trudno sobie wyobrazić świąt bez opłatków i Wigilii. Zapraszamy do nabywania opłatków. Jednocześnie wyjaśniamy, że jest to wynagrodzenie za jego całoroczną posługę w naszej Parafii.

Comentarios


bottom of page