top of page

XXXIV Niedziela Zwykła - 26 listopada 2023

1. Dziś Msze św.: 7.00, 9.30, 11.00 i 15.00. O godz. 14.30 Różaniec z wypominkami.

2. Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela roku liturgicznego. To święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby ołtarza Diecezji Tarnowskiej oraz Światowy Dzień Młodzieży w diecezjach.

3. Msze święte w tygodniu rano.

4. We środę o godz. 16.30 Droga Krzyżowa szlakiem męczeństwa bł. Karoliny, a po niej Msza Święta. Zapraszamy dzieci i młodzież, szczególnie klasę 8 przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej młodzieży.

5. W tym tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca grudnia. Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.20 i 17.00.

6. Spowiedź przed I Piątkiem i Adwentem w czwartek o godz. 16.30.

7. W Pierwszą sobotę miesiąca grudnia Msza święta o godz. 7.00. Po niej odmówimy cząstkę Różańca, o którą prosi Matka Boża i przez 15 minut rozważymy jedną z tajemnic.

8. W najbliższą niedzielę w Kościele rozpoczyna się czas Adwentu, czas przygotowania się dświąt Bożego Narodzenia. Kierujemy serdeczny apel do wszystkich, aby nie organizowano zabaw nie tylko w czasie Adwentu i Wielkiego Postu, ale także w piątki całego roku. Obecnie bardziej niż kiedykolwiek jest wielka potrzeba wyraźnego świadectwa naszej wiary wyrażanej również poprzez uszanowanie każdego piątku jako wspomnienia śmierci Pana Jezusa.

9. Najbliższa niedziela jest niedzielą adoracyjną. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 4.00 do 15.00.

10. O posprzątanie kościoła prosimy panie: Danutę Gargas, Teresę Gargas

i Justynę Łukasik.

Comentarios


bottom of page