top of page

XXX Niedziela Zwykła - 29 październik 2023

1. Dziś przeżywamy rocznicę poświęcenia naszej świątyni. Modlimy się za jej fundatorów i budowniczych, za wszystkich, którzy się modlili i modlą w naszym kościele i troszczyli się i troszczą o jej piękno. Polecajmy Bogu wszystkich kapłanów, którzy w tej świątyni głosili Słowo Boże. Dzisiejsza składka na tacę przeznaczona na budujące się kościoły.

2. Dziś Msze św.: 7.00, 9.30, 11.00 i 15.00. O godz. 14.30 Nabożeństwo Różańcowe.

3. Jutro – w poniedziałek – Msza Święta o godz. 16.00. Od 16.30 spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Pierwszym Piątkiem. Bądźmy w stanie łaski uświęcającej, by móc przyjąć Pana Jezusa w Komunii i zyskać odpust zupełny za naszych zmarłych.

4. We wtorek zakończenie Nabożeństw Różańcowych w październiku. Prosimy, aby dzieci, które zbierały kontrolki różańcowe przez miesiąc październik przyniosły je we wtorek (31 X) i złożyły na ołtarzu Matki Bożej, jako swój dar dla Niej. Prosimy o podpisanie książeczek.

5. We środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. do południa: 7.00, 9.30 i 11.00. Po południu o godz. 14.00 Msza św. Po niej procesja na cmentarz i kazanie żałobne. Po procesji wypominki w kościele.

6. We Wszystkich Świętych na cmentarzu prowadzona będzie zbiórka do puszek na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

7. We czwartek Dzień Zaduszny. Od godz. 6.00 wypominki, o 6.30 Msza św, o 7.30 Msza św. i modlitwy za zmarłych. O godz. 16.40 Nieszpory za zmarłych. O godz. 17.00 odsłonięcie tablicy upamiętniającej osobę i pracę duszpasterską naszego zmarłego ks. Prałata Stanisława Kukli. Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego. Potem procesja Różańcowa na cmentarz i poświęcenie Krzyża na cmentarzu.


8. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca listopada. W Pierwszą Sobotę Msza święta o godz. 7.00 i Różaniec wynagradzający.

9. Wypominki można składać w kancelarii lub zakrystii. Przy okazji prosimy o ofiary dla Pana Grabarza za jego całoroczną troskę o nasz cmentarz.


10. O posprzątanie kościoła prosimy panie: Marię Wolak, Magdalenę Serafin i Martę Mruk.

11. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Józef Gryzło. Polećmy go Bożemu miłosierdziu.ODPUST ZUPEŁNY

Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za:

1. pobożne nawiedzenie cmentarza

2. odmówienie tam jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych

3. wypełnić zwyczajne warunki zyskania odpustu czyli

* spowiedź sakramentalna (być w stanie łaski uświęcającej)

* przyjęcie Komunii Świętej

* modlitwa w intencji Ojca Świętego

* wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego

Comments


bottom of page